Domů Bydlení Vybíráme biokrb – který typ zvolit

Vybíráme biokrb – který typ zvolit

1641
0

Jak biokrby fungují:

  • biokrb se nedává na komín, funguje prostřednictvím nerezového hořáku
  • palivem pro biokrby je speciální biolíh, který neobsahuje toxické látky
  • biolíh se nalije do krbové vaničky a zapálí klasickou krbovou zápalkou
  • díky bioalkoholu vzniká přirozený plamen bez zápachu a produkce popela
  • navzdory čisté provozu se při ní kvůli částečnému úniku CO² doporučuje větrat
  • po ukončení využití biokrbu není nutné žádné úklid popela ani saze

Nejprodávanější typy:

Závěsné – Už z názvu je jasné, o jaký typ biokrbů jde. Zavěsit se mohou buď ke stěně do rohu místnosti, nebo kdekoliv do jejího otevřeného prostoru. Výhodou je elegantní štíhlý design, který zapadne do pokoje, aniž působil rušivě a omezoval pohyb po prostoru.

Volně stojící – Kdekoli do otevřeného prostoru se umisťují i ​​volně stojící biokrby. Ty nepotřebují žádnou speciální montáž. Stačí je postavit na libovolné místo v prostoru nebo v případě rohových modelů do rohu místnosti. Kvůli bezpečnosti se však doporučuje vsadit na modely s ochranným skleněným krytem.

Stolové – Při stolních modelů třeba počítat s o něco menší velikostí, což však mnohým vyhovuje. Ty bývají rovněž chráněny skleněným krytem, ​​který se kromě bezpečnosti postará io stylový design.

Vestavěné – Zatímco výše uvedené biokrby spadají do podkategorie „mobilní“, ty vestavěné jsou samostatnou kapitolou. Po jejich zabudování do stěny, případně i do sádrokartonu, který není hořlavý, je už nelze přemisťovat. Mínusem je i nutnost absolvovat při procesu jejich zabudování stavební zásahy.

Mobilita, estetický dojem a čistá provoz nejsou jedinými výhodami, které dělají z biokrbů lákavý bytový doplněk. Do hry vstupuje i jejich cenová dostupnost. Nejmenší stolní modely se dají sehnat i za 30-40 €. Ve srovnání s náklady na koupi a realizaci klasického krbu se však vyplatí zaplatit i pár stovek za větší a výkonnější biokrb. Samozřejmě, pouze v případě, že směrodatným pro vás není topení, na které žádný biokrb nestačí.

Další článekNovinky z realitního trhu