Domů Zahrada Zdraví Aby u vás doma nebyly viry v přesile

Aby u vás doma nebyly viry v přesile

2490
0

Kdy jindy než v době epidemie, by se mělo dbát na hygienu, zdraví a čistotu prostředí? Kromě úklidu k tomu přispívá i efektivní obměna vzduchu. Většina domácností větrá mechanicky – otevřenými okny. Ti erudovanější ale vědí, že to nestačí.

Šíření pandemie v souvislosti s výskytem viru SARS-CoV-2 má obrovský dopad na náš soukromý, profesní i společenský život. Lidé jsou nucení trávit více času v interiérech, pracují na home office a klima uvnitř se zhoršuje. Správné větrání je velmi zásadní pro boj s virovou nákazou. Kdo disponuje decentrálním větráním, má z poloviny vyhráno.

Jak to funguje?

Větrací přístroje se zpětným ziskem tepla přivádějí čerstvý vzduch přímo zvenku a zároveň odvádějí znečištěný vzduch zevnitř. Pracují pravidelně a jsou kapacitně nastaveny na objem místnosti. Máte tak záruku, že bude místnost dostatečně okysličena a vydýchaný vzduch bude odsát ven. Pravidelnou výměnou vzduchu dochází k takzvanému „ředícímu účinku“, což znamená, že se snižuje koncentrace virů v uzavřeném prostoru, a klesá tím riziko nákazy chřipkovými viry nebo koronaviry.

Decentrální větrací systémy jsou osazovány do obvodových zdí. Skládají se zpravidla z regeneračního tělesa vyrobeného z keramiky a z reverzních ventilátorů. Jsou ovládány pomocí centrálního regulátoru. Rekuperační jednotky inVENTer jsou vhodné pro stávající budovy i novostavby. Jsou osazeny nově vyvinutými ventilátory Xenion® a XENION EFP, v nichž je spojený optimální výkon až do 90 m3/h a téměř neslyšitelný chod ventilátoru.

Boj proti nákaze

Nastavte si větrací systémy správně a eliminujte riziko virové infekce na minimální úroveň. Jak na to? Nejprve vypněte cirkulaci vzduchu a přístroj kompletně přepněte pouze na přívod čerstvého venkovního vzduchu. Zvyšte výkon větracího přístroje. Zdvojnásobte dobu chodu přístroje. Zkraťte intervaly čištění i výměny filtrů a udržujte vlhkost mezi 40 až 60 %. Uvidíte, že se vám bude nejen lépe dýchat, ale nemoci respiračního charakteru se vám vyhnout obloukem.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote
Předchozí článekK dispozici jsou poslední byty v atraktivní pražské lokalitě. Máte zájem?
Další článekObývací pokoj v rytmu současných trendů aneb Jarní porce inspirace