Domů Aktuality Obývací pokoj v rytmu současných trendů aneb Jarní porce inspirace

Obývací pokoj v rytmu současných trendů aneb Jarní porce inspirace

1837
0

Místnost, ve které trávíte nejvíce času, si zaslouží zvýšenou pozornost. Pokud je středobodem vaší domácnosti obývací pokoj a rádi ho udržujete v souladu s nejnovějšími trendy, využijte začátek jara k menší či větší transformaci. Vpusťte dovnitř jarní pohodu a vdechněte okoukanému obýváku nový život. Prozradíme vám, na co byste se při přeměně měli zaměřit.

Čas pro nový nábytek

Alfou a omegou každé místnosti je nábytek. V obývacím pokoji dominuje obývací stěna, která v minulosti zabírala podstatnou část pokoje. Stále ji tam máte a kdykoliv se na ni podíváte, propadnete depresi? Zbavte se jí a pořiďte si takovou, na níž je radost pohledět. Současné trendy inklinují k minimalismu a bytoví designéři nedají dopustit na kompaktní obývákové stěny. 

Dobrou volbou může být závěsný systém polic a skříněk, jež působí vzdušným dojmem. Chybu však neuděláte ani v případě jednotlivých kusů nábytku volně rozmístěných tak, jak uznáte za vhodné. Podstatné je, aby barevně ladily s podlahou a stěnami.

C:\Stahujeme\e-bydlenicko.cz_interie_cz_01.jpg

Udělejte si radost komfortním posezením

Další důležitý prvek je sedačka. Při výběru sedací soupravy zohledněte hned několik zásadních vlastností. Měla by poskytovat dostatek místa a nezabírat přitom polovinu obývacího pokoje. K trendy barvám patří sametově zelená, žlutá, ale také klasická bílá, která se ovšem špatně udržuje. Alternativou může být krémová nebo světle šedá barva pohovky.

Svěží jarní doplňky

Klíčovou roli, ostatně jako v každé místnosti, hrají doplňky a dekorace. Jejich nespornou výhodou je, že je lze v průběhu roku měnit a kdykoliv tak změnit charakter místnosti s minimálními náklady. 

A po jakých doplňcích a dekoracích sáhnout? V centru pozornosti jsou moderní tapety, jež dokáží navodit jedinečnou atmosféru. K mání je neuvěřitelné množství motivů, stačí si vybrat dle vkusu. Nyní na jaře samozřejmě „frčí“ decentní květinové vzory. S těmi pak perfektně korespondují čerstvě řezané květy ve stylové váze.

C:\Stahujeme\e-bydlenicko.cz_interie_cz_02.jpg

Celkový dojem rozhodně umocní i bytové textilie. Hrubší závěsy by měly na jaře nahradit vzdušnější. Anebo je sundejte úplně a nechte, aby okna zahalily elegantní záclony s květy. Obojí najdete v nabídce specializovaného prodejce interie.cz.

Leave your vote

1 point
Upvote Downvote
Předchozí článekAby u vás doma nebyly viry v přesile
Další článekPodle čeho vybírat rozměry při nákupu nové matrace