Domů Aktuality Podle čeho vybírat rozměry při nákupu nové matrace

Podle čeho vybírat rozměry při nákupu nové matrace

1860
0

Nákup nové matrace může být složitý proces, jelikož je třeba vybírat z mnoha různých možností. Nejen co se velikosti týče, ale také materiálu, provedení a podobně. Prvním krokem by však měl být výběr ideálních rozměrů matrace.

Matrace 140×200

Matrace 140×200 se v poslední době stává velmi populární. Je totiž velmi komfortním řešením pro jednotlivce, kteří si chtějí užít spánek s dostatkem prostoru pro převalování. Někdy se tato velikost stává také volbou pro páry. Bohužel však vzhledem k rozměrům může být pro někoho nepříjemné spát na této matraci ve dvou. V případě, že však nemáte v ložnici více prostoru, nebo se jedná o krátkodobé řešení, i tato matrace skvěle poslouží pro páry. Je však třeba počítat s tím, že žádný prostor nepřijde nazmar.

Matrace 160×200

I velikost matrace 160×200 může být volbou pro jednotlivce. Ovšem při těchto rozměrech už postel nabízí opravdu mnoho místa. Proto je to spíše vhodným řešením pro páry, kteří jsou si i v noci rádi nablízku. Ve dvou se na ní vyspíte pohodlně, ovšem neočekávejte extra prostor pro roztahování. Je to prosté a oblíbené řešení pro ty, kteří nejsou příliš nároční na prostor při spánku.

Matrace 180×200

Rozměry matrace 180×200 jsou nejen u manželských párů také velmi oblíbené. Poskytují totiž opravdu mnoho místa, ve dvou se na ní tak vyspíte komfortně, i pokud jste nároční na prostor. Navíc tyto rozměry nabízí extra místo, které využijete, zejména pokud máte děti, či případně domácí mazlíčky, kteří se rádi vmáčknou do postele mezi vás.

Výběr správného rozměru matrace je důležitý, jelikož ovlivní to, jak dobře se vyspíte. Proto je lepší vždy vybírat větší postel, u které budete mít jistotu, že nebudete mít málo místa. Kromě toho však věnujte pozornost i dalším parametrům matrací, kvalitní spaní je totiž nezbytností pro spokojený život.

Předchozí článekObývací pokoj v rytmu současných trendů aneb Jarní porce inspirace
Další článekInspirace, kterou můžete využít při výchově a vedení dětí k zodpovědnosti, respektu a samostatnosti