Domů Bydlení Nechcete investovat do dřevěné podlahy? Existují skvělé alternativy!

Nechcete investovat do dřevěné podlahy? Existují skvělé alternativy!

1712
0

Chystáte se na rekonstrukci? Tak to je nejlepší začít pořádně od podlahy. Je to sice větší investice, ale při výběru té správné podlahy máte na dlouhé roky vystaráno a nemusíte nic dále řešit. Pokud se vám z finančních či jakýkoliv jiných důvodů nechce investovat do dřevěné podlahy, tak vyzkoušejte moderní alternativy. 

Marmoleum je řešením pro alergiky 

Marmoleum se může pochlubit čistě přírodním materiálem. Je vyrobeno ze ztuhlého lněného oleje, dřevité či korkové moučky, juty, vápence a přírodních barviv. Nezatěžuje přírodu a lze ho dokonce bez problémů zkompostovat či spálit bez následků znečištění pro planetu. 

Cení si ho rodiny s alergiky. Pokud tedy řešíte i zdravotní hledisko vaší nové podlahy, tak marmolum je dobrá volba. Přírodní oleje obsažené v této podlaze totiž přirozeně odpuzují roztoče a zabraňují množení bakterií. Marmoleum je navíc silný povrch, který bez problémů snese velké váhové zatížení (např. nábytek). Je lehký na údržbu a lze ho čistit i nasucho. Je to materiál, který zkušení podlaháři z Podlahy Praha s.r.o. svým klientům doporučují. 

Teplo i příjemný povrch díky vinylové 

Další doporučovanou variantou je vinylová podlaha. Můžete si vybrat ze široké nabídky vzorů a barev. Vinylová podlaha imituje různé dekory (kámen, dřevo, dlažba) a vybere si opravdu každý. Dále je odolná a také nenáročná na údržbu. 

Tato podlaha je protiskluzová a má skvělé tepelné izolační vlastnosti. Proto je pohodlná na chůzi a je teplejší, než jiné podlahové krytiny. Je  vhodná pro pokládku na podlahové topení. Jednoduchý je i úklid, kdy vinylovou podlahu stačí přetřít vlhkým mopem. Podlaháři z Podlahy Praha s.r.o. se shodují, že v současnosti jsou vinylové plovoucí podlahy velmi oblíbeným materiálem nové generace. 

Podlahy Praha s.r.o. radí s výběrem

Na dobré podlaze stojí celý byt, říkají odborníci z Podlahy Praha s.r.o. Proto vám rádi pomohou s výběrem, vše vysvětlí a vyslechnout si vaše přání ohledně estetiky i funkčnosti podlahy. Mají za sebou letité zkušenosti a řady spokojených klientů. V této firmě mají navíc rádi výzvy a atypické prostory k práci, tudíž je neváhejte oslovit v případě jakékoliv požadavku.

Předchozí článekLuxus v podobě plastových nebo hliníkových oken
Další článekDo moderní koupelny se vyplatí investovat