Domů Bydlení Jaká je ideální podlaha do kuchyně z praktického pohledu?

Jaká je ideální podlaha do kuchyně z praktického pohledu?

743
0

Čeká vás v blízké době zařizování kuchyně? Vemte to od podlahy! Právě podlaha v kuchyni musí být opravdu odolným držákem. Čeká ji totiž pravděpodobně každodenní nápor. Kolikrát týdně se vám stane, že vám něco upadne nebo se rozlije?

Vlastnosti kuchyňské podlahy

Pojďme se společně podívat na to, jaké vlastnosti u kuchyňských podlah jsou žádoucí a měli byste si na ně při výběru té nejlepší podlahy do kuchyně dát pozor:

  • Protiskluzová podlaha
  • Podlaha odolná vůči poškrábání a vůči tekutinám
  • Podlaha bezproblémová na údržbu, vyhovující z hygienického hlediska

TIP: Typ podlahy volte podle místnosti, do které ji pořizujete. Určitě si neumíte ve všech místnostech představit koberec nebo dlažbu.

Dlažba

Dlažba a keramické typy podlah jsou v českých domácnostech často vybírané do prostor kuchyně. Údržba takové podlahy je jednoduchá, stačí vytřít a je to! Dlažbu netrápí vlhkost ani zátěž elektrospotřebičů.

Jedinou nevýhodou jsou světlé spáry. Pozor si musíte dát také na výběr dlažby s protiskluzovou úpravou.

TIP: Aby vám nebyla zima od nohou, pořiďte si pod keramickou podlahu podlahové vytápění!

Dřevěné parkety

Dřevěné podlahy v kuchyni nejsou úplně typickou záležitostí, přestože mohou vypadat velmi dobře, zvlášť pokud máte kuchyň propojenou s obývacím pokojem.

Důležité je ale myslet na správné ošetření dřeva, protože není odolné vůči vlhkému prostředí a bobtná. Vybírejte si proto do domácnosti odolnější druhy dřevin jako je například dub nebo ořech a naučte se, jak se starat o dřevěnou podlahu.

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha je takovým kvalitním, moderním linem. Můžete ho pořídit jako jednotlivé díly, které se k sobě lepí nebo se do sebe zacvakávají, nebo jako roli PVC, které upravíte na příslušnou velikost a nalepíte.

Velkou výhodou je velký výběr dekorů, snadný úklid, vysoká odolnost i cenová dostupnost.

Alena Mrvíková, SEO služby a copywritingPředchozí článekObliba dřevěného nábytku v našich interiérech roste
Další článekGarden party v zimě? Jedním slovem „trendy záležitost“