Domů Finance Jaké jsou typy internetových půjček?

Jaké jsou typy internetových půjček?

430
0

O půjčkách online jste možná už slyšeli. Jedná se o velmi populární typ úvěru, díky kterému ušetříte mnoho času. Ale na výběr je jich příliš mnoho. Pro kterou se tedy rozhodnout?

Co je to nebankovní půjčka

Na začátek je důležité vysvětlit pojem nebankovní půjčka. Jedná se o takový úvěr, který neposkytuje banka, ale nebankovní společnost. Ale i pro takové společnosti platí pravidla a předpisy a musí mít platnou licenci od České národní banky. Pro jejich půjčky je velmi typické rychlé poskytování bez ověřování bonity klienta (schopnosti splácet půjčku). Při schvalování úvěru tedy nejsou tak přísné jako banky.

Jaké půjčky poskytují?

Nebankovní společnosti se pyšní celou škálou půjček. Některé z nich jsou obdobou klasických půjček či revolvingových úvěrů, které poskytují banky, a mnohdy dokonce i s nižším úrokem.

Půjčka bez registru a potvrzení příjmu

S těmito pojmy jste se s největší pravděpodobností již setkali, a to jak u nebankovních společností, tak i u bankovních. U půjčky bez registru jde o to, že nebankovní poskytovatelé vůbec nenahlíží do registru dlužníků, ze zákona totiž takovou povinnost nemají.

Někdy může dojít k situaci, že do registru nahlédnou, ale i když máte negativní záznam, tak vám půjčku stejně poskytnou. Neplatí tedy, že když máte jeden negativní záznam v klientském rejstříku, tak vás automaticky všichni odmítnou.

U půjčky bez potvrzení příjmů nejde o to, že byste příjmy vůbec nemuseli dokládat, ale nemusíte mít potvrzení od zaměstnavatele. Většinou si vaše příjmy poskytovatelé ověří sami, a to nahlédnutím do vašeho bankovního účtu (prostřednictvím výpisu). V takovém případě se nejedná o nic nelegálního ani nebezpečného, jelikož je to v souladu se zákonem o spotřebitelském úvěru.

Stále populárnější půjčky online

Pojem půjčka online označuje takový úvěr, o který si klient zažádá přes internet, tedy online, a také přes něj dořeší celý proces. Nebankovní společnosti si ověří klienta přes bankovní účet. Proběhne tak i schvalovací proces, a pokud je vše v pořádku, klient formou SMS potvrdí smlouvu a společnost přepošle peníze na jeho účet.

V současné době se jedná o nejpopulárnější půjčku, která je velmi oblíbená právě kvůli své jednoduchosti a komfortu vyřízení.

Záchrana na poslední chvíli

I tak můžeme nazvat krátkodobou půjčku, která vás zachrání těsně před výplatou. Poznáte ji tak, že má velmi krátkou dobu splatnosti, většinou mezi jedním až šesti týdny. V této lhůtě je nutné vrátit celý půjčený obnos. Splátky zde vlastně neexistují, protože předpokladem u tohoto typu půjčky je, že celý obnos vrátíte najednou.

Zde jsme vám představili základní kameny internetových půjček, ale ve skutečnosti jich je ještě mnohem větší množství a každá je něčím specifická. Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem, neváhejte kontaktovat bezplatnou linku, kterou má každý spolehlivější poskytovatel.

Předchozí článekTipy pro zařízení dětského pokoje podle Montessori filozofie
Další článekProč chtít plyn od Primagas?