Domů Bydlení Koupelny v roce 2020: Jaké na nás čekají trendy?

Koupelny v roce 2020: Jaké na nás čekají trendy?

2466
0

Dnešní domácnosti chtějí být moderní – a není divu – protože moderní interiéry jsou vzdušné, plné života, pohody a pěkně se nám v nich odpočívá. Platí to i pro koupelny, které jsou hodně důležité. Relaxace ve vaně plné koupelové soli a teplé vody by nebyla možná, kdybychom se nesnažili sladit barvy dlaždiček s dalšími prvky a nedodali koupelně pořádnou porci elegance. Jaké trendy na nás čekají v tomto roce, pokud jde o koupelny? Radí zkušení designéři, pohodlně se tedy usaďte a poslouchejte…

Nová páková baterie ničemu neuškodí

Nebojte se kovu, nebojte se novinek. Dnes letí nikl a vodovodní kohoutky právě z tohoto kovu mají výhodu v tom, že se snadno udržují. Moderní baterie nabídne bezdotykové ovládání, v nabídce je kromě niklu i lesklý nebo matný chrom a setkáte se i s ocelovou variantou, která ještě určitě není úplně z módy.

Barvou roku je pak bezesporu zelená, ať už se bavíme o její poměrně tmavé variantě až po hráškově nebo mátově zelenou, které jsou poněkud světlejší a umožní nám cítit se v koupelnách zase o trochu více útulněji. Vyhrajte si i se sprchou, jež se dá přizpůsobit kompletně na míru – trysky, nastavitelný tlak, poličky pro mýdla a toaletní potřeby, všechno sladit dá trochu práce, ale výsledek může být skutečně impozantní. 

Spotřebovat mnoho vody je hříchem

Trendem moderní doby je také šetření vodou, nejen koupelnová rádia (jasně, hudba a koupelová sůl, to je to pravé…) nebo USB nabíječky. Chytrá sprchová hlavice uspoří klidně i třetinu nebo polovinu vody, takže ji rozhodně instalujte, ať už plánujete rekonstrukci nebo se chystáte do novostavby. Mimochodem, pokud nemáte doma zrovna moc místa, moderní interiéry vás mohou také inspirovat. 

Nedostatek prostoru vyřeší háčky, místo vany rozmýšlejte spíše sprchový box, který se do malé koupelny, kam padne leda tak menší zrcadlo, rozhodně hodí o mnoho více – proč se tísnit a mít nutně každý večer vanu plnou horké vody, když je voda sama o sobě nákladnou položkou v rodinném rozpočtu? Možná pomůže i malý fígl, jako je přemístění pračky z jednoho místa na druhé. Nebojte se přeci trochu experimentovat!

Perfektní inspirace na https://www.housebeautiful.com/design-inspiration/g30295912/bathroom-trends-2020/

Předchozí článekRenovaci schodů neodkládejte, radí odborník
Další článekKočka si vytrhává srst? Může se jednat o plísňovou infekci