Domů Aktuality Vymalujte si podle horoskopu. Která barva pasuje k vašemu znamení?

Vymalujte si podle horoskopu. Která barva pasuje k vašemu znamení?

565
0

Specifické barevné schéma je poznávacím znakem každého interiéru. Ale jak vybrat tu nejlepší barevnou kombinaci? Klíčovým kritériem je jistě osobní vkus, důležitou roli však hrají také trendy. Ovšem nabízí se i zcela odlišný až netradiční přístup – sázka na tóny, které jsou vhodné pro určité znamení zvěrokruhu.

Pokud jste se narodili v ohnivém znamení berana, budou vám imponovat jemnější pastelové tóny. Využijte žlutou, oranžovou a růžovou.

Lidé ve znamení býka jsou praktičtí a zároveň si potrpí na vysokou úroveň komfortu. Dělají jim dobře teplé odstíny žluté barvy medu, jantaru až hnědé.

Blíženci se cítí jako doma v energizujícím prostředí. Dobrou volbou je proto slunečně žlutá, chybou však nejsou ani přírodní tóny v podobě jasně zelené.

Pro citlivého raka milujícího rodinu je barvou číslo jedna jemný odstín tyrkysu. Následuje světlomodrá a tóny mořské zeleně. Malíři Plzeň z řemeslnického cechu Ekomplex zdůrazňují, že tyto barvy vypadají nejlépe v kombinaci s bílou.

Domov krále zvířat – lva – může klidně zůstat ve sněhobílém hávu. Pokud ale při malování pokojů rádi experimentujete, přidejte do interiéru fialovou.

Pečlivé panny si zakládají na klidu a pořádku. Proto se jim příjemně bydlí tam, kde se objevují zemité podzimní odstíny, případně béžová a krémová.

Váhy mají vkus a hovoří se o nich jako o odbornících na interiérový design. Jejich bydlení je obvykle dokonale sladěné a nachází se v něm dostatek harmonické zelené. Stejně jako u raka hrají prim tyrkys a mořská zeleň.

U štírů je výběr barev jasný – potrpí si na červenou a nebrání se ani fialové, která je dokáže zklidnit.

Střelec je aktivní znamení, které potřebuje zklidňující barvy. V interiéru by proto neměly chybět chladnější odstíny v podobě modré nebo malachitové zeleně.

U kozoroha, který si zakládá na poctivém a solidním jednání, převládá klasická bílá. Dobře si však rozumí i s pastelovými tóny.

Vodnáři jsou proslulí originalitou a nevšedními nápady. Přesto jsou jejich obydlí často v područí tlumenějších a elegantních tónů. V posledních letech jde především o šedou. Energetický deficit může vyrovnat vhodně zvolený citrusový odstín.

A co se týče křehkých ryb, doslova je přitahuje bílá, která má na jejich mysl velmi pozitivní účinky. Přitažlivost neztrácí ani v kombinaci s mentolovou či pastelově modrou.


Při malování budete potřebovat kvalitní psací potřeby, které můžete koupit na pepe.cz


Předchozí článekTepláky jsou nejpohodlnějším domácím oblečením – hodí se však do školy nebo na cestování či do společnosti?
Další článekTipy pro zařízení dětského pokoje podle Montessori filozofie