Domů Bydlení Jak na zařízení ložnice v souladu s Feng Shui?

Jak na zařízení ložnice v souladu s Feng Shui?

660
0

Ložnice je prostorem odpočinku a intimity. Užíváme si v ní spánek, regeneraci, ale také bezpečí a klid. To ovšem za předpokladu, že je zařízena odpovídajícím způsobem. Z celé místnosti by měl vyzařovat klid a čistota a kombinace barev, vybavení a doplňků by měla působit harmonicky. Jedině tak si ve vaší ložnici odpočinete a zároveň podpoříte vaše partnerství.

Rovnováha yin a yang

Princip rovnováhy a harmonie mezi ženským a mužským prvkem je základem učení Feng Shui, které je založené na vzájemném přitahování dvou protipólů. Umístění ložnice by mělo být spíše na sever či severovýchod, pokud to tedy dispozice vašeho domu či bytu dovoluje. Při promýšlení, která z místností bude vhodná pro ložnici, volte raději ty, které jsou co nejdále od rušné části domu. Barevné ladění volte raději tlumené a rozhodně do ložnice nepočítejte s umístěním elektronických přístrojů. Televizor ani počítač vám klidný spánek nepřinesou. Opatrně je potřeba zacházet i s dalšími prvky vybavení, například se zrcadly. Příliš velká odrazová plocha umístěná naproti posteli vám může ubírat klidný spánek a navodit nepříjemné sny.

V ložnici musí proudit energie

Nezaplňujte ložnici velkým množstvím nábytku, ani nevyužívejte prostor pod postelí pro ukládání sezónního vybavení. V ložnici nechte proudit energii. Abyste posílili váš vztah, snažte se ložnici budovat společně s partnerem. Pro rozproudění vaší intimní energie podpořte v ložnici prvek symetrie. Snažte se o maximum vybavovacích předmětů, které budou ve dvojici. Doplňte je o smyslné osvětlení, polštářky, jemné látky. Mužskou jangovou energii pak podpoříte například plamenem svíčky, vhodným obrazem anebo eroticky laděnou soškou.

Umístění postele podle Feng Shui

Čelo manželské postele by mělo být umístěno k plné zdi. Tu vyzdobte dvěma obrazy po každé straně postele. Podpoříte tak symetrii. Matrace by měla být z přírodního materiálu. Při promýšlení otázky, jak vybrat matraci, platí, že by její tvrdost měla odpovídat vaší hmotnosti i věku. Snažte se celou místnost zařídit tak, aby na postel nemířily ostré rohy nábytku. Postel také neumísťujte naproti vchodovým dveřím a pokud možno ani mezi okno a dveře, aby energie z ložnice zbytečně neunikala.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote
Předchozí článekRekonstrukce s vypracovaným projektem, nebo bez?
Další článekBydlení (ne-)jen pro horních deset tisíc