Domů Aktuality Jaké jsou výhody kartušové filtrace? A proč si ji vybrat?

Jaké jsou výhody kartušové filtrace? A proč si ji vybrat?

56
0

Přemýšlíte nad tím, jak vybrat bazénovou filtraci a pořád nevíte, jaký typ pro vás bude vhodný? Nechce se vám dávat tisíce za pískovou filtraci, ale bojíte se, aby kartušová filtrace váš bazén zvládla udržet čistý? Kdy kartušová filtrace stačí a kdy už je lepší sáhnout po pískových filtrech?

Jak poznat vhodný typ filtrace pro váš bazén?

Kartušová filtrace se používá k odstraňování nečistot z vody. Daří se jí lépe než pískové filtraci odstranit z vody jemné nečistoty, zachytit částečky řas a drobné mikroorganismy. Větší nečistoty pro ni ale mohou představovat problém.

Jaké jsou důvody proč pro vás bazén zvolit kartušovou filtraci?

Může jich být mnoho od těch finančních po ryze praktické. Kartušovou filtraci snáze nainstalujete, lépe se s ní také manipuluje, protože bývá lehčí. Výměna filtrační kartuše je ve srovnání s výměnou pískové náplně také o dost snazší. Jaké jsou další důvody pro volbu kartušové filtrace?

Účinnost filtrace

Filtrační kartuše do bazénu jsou schopny účinně odstraňovat velké množství především drobných nečistot z vody, což zajišťuje čistší a zdravější prostředí. Filtry s vysokou hustotou vlákna mohou zachytit i ty úplně nejmenší nečistoty. Takové kvalitní kartuše seženete například ZDE.

Snadná údržba

Kartušové filtry jsou relativně snadné na čištění a údržbu. Většinou stačí vyměnit pouze kartuši nebo ji vyčistit, což je mnohem méně nákladné a složité než nahrazování celého pískového filtru.

Jednoduchá instalace

Kartušové filtry lze snadno instalovat, což znamená, že je i snadno nahradíte nebo přidáte k již existujícím systémům. Kartušová filtrace může být klidně i jen doplňkovým typem filtrace. Filtrovat s ní můžete vodu v menším bazénu anebo třeba v okrasném jezírku, kde máte koi kapry, kterým chcete dopřát svěží a čistou vodu.

Nižší náklady

Kartušové filtry jsou obvykle levnější než jiné druhy filtrů. To znamená, že pokud nechcete do bazénové filtrace investovat více, než je nutné, kartušová filtrace vaše potřeby dokáže uspokojit. Hodí se však spíše pro menší typy bazénů. V případě bazénu s objemem větším než 10 m3 je lepší volbou filtrace písková

Předchozí článekKterý nábytek je neprávem opomíjen, přestože nám v domácnostech skvěle slouží?
Další článekHledáte kvalitní a jedinečné umělé stromky za výhodnou cenu? Stromečky, umělé věnce i girlandy nakoupíte na svetstromku.cz