Domů Bydlení Ostré hrany, dešťové sprchy a výrazné barvy kralují koupelnám

Ostré hrany, dešťové sprchy a výrazné barvy kralují koupelnám

459
0

Jak vypadá koupelna podle soudobých trendů? Na první pohled působí honosným dojmem, na stěnách se nacházejí velkoformátové dlaždice a sprchová sada ve vaně či sprchovém koutě je nepřehlédnutelná. Co dalšího je pro moderní koupelny typické?

Trendy koupelny konkurují pětihvězdičkovým hotelům

Toužíte-li proměnit vzhled své koupelny a koupit si nové dlaždice na zeď i na podlahu, vyměnit staré osvětlení za nové, rozloučit se s původní vanou a nahradit ji rohovou či sprchových koutem, nenechte se zastavit. Moderní sprchové sety doladí vzhled vaší koupelny a vy tak budete mít ve svém domově relaxační místnost, za kterou by se nemusel stydět ani pětihvězdičkový hotel. Důraz je při zařizování moderních koupelen kladen na ostré hrany, kontrasty a velké dešťové hlavice.

Klasika v moderním pojetí, kontrasty a zámecká koupelna

Jak si takovou honosnou koupelnu zařídit, aby nepůsobila přeplácaně a nevkusně? Držte se dvou základních barev a rozhodněte se, jaký sprchový set si přejete. Na výběr máte z klasického chromového provedení, příkladem klasiky v moderním kabátu je například sprchová sada Deante Lobelia.

Ovšem jestli vás láká zlatá sprchová sada, jděte do toho. Pokud ji zkombinujete s tmavými barvami, získáte vkusný kontrast. Naopak při volbě světlých barev v kombinaci se zlatými doplňky vznikne zámecká koupelna, ve které si pokaždé budete připadat jako na královském dvoře.

Industriální i útulná zároveň

Kromě luxusních koupelnových prvků se mezi letošními trendy objevují také industriální prvky, pro které je typická betonová podlaha a bronzové sprchové sety. V takovýchto koupelnách nechybí ani mozaikové vzory, které z industriální koupelny vytváří útulný interiér.

Jaký styl koupelny vás nejvíce oslovit? Honosná jako z pětihvězdičkového hotelu, zámecká nebo útulná industriální?

Předchozí článekCo je to ostrovní dům? Fenomén, který má zářnou budoucnost
Další článekByty Na Vackově – bydlení v srdci Prahy, a přesto blízko přírody