Domů Bydlení Vpusťte do domu venkovský styl a ciťte se příjemně a pohodlně

Vpusťte do domu venkovský styl a ciťte se příjemně a pohodlně

587
0

Pamatujete si na spoustu dřeva v interiéru vaší babičky, na jednoduché, ale krásné utěrky, ložní prádlo, na její chňapku s modrotiskem nebo třeba hliněnou mísu, v níž zadělávala těsto na buchty? Stejně hezké drobnosti i větší kusy vybavení a nábytku si můžete koupit i v dnešní moderní době. Stačí zaměřit se na venkovský styl.

Čím se vyznačuje venkovský styl?

Už při pohledu na venkovský styl vám bude jasné, že jej tvoří spousta přírodních materiálů a barvy, jež potkáváme venku v přírodě. Chybět by vám neměly proutěné košíky, keramické misky na kaši nebo polévku, také bavlněný přehoz, běhoun, dřevěné prkénko, nebo třeba zmiňovaná mísa na těsto. Do ložnice můžete pořídit přírodní lněné povlečení nebo krásný běhoun či přírodní kusový kobereček. I dřevěná lavice z masivního nahrubo opracovaného dřeva je kouzelná.

Ven můžete pověsit ptačí krmítko, ke dveřím nebo na terasu postavit skleněnou petrolejovou lampu, ozdobit květináče můžete kovovými zápichy, v zimě naopak svítícím věncem z chvojí ozdobit dveře nebo branku…

Chtěli byste krb? K dostání je hezký falešný krb, který vám příjemnou atmosféru vykouzlí i bez skutečného ohně.

Vybírejte podle výrobců

Stejně tak se dá dobře vybírat zboží ve venkovském stylu podle výrobců. Existují různí, jež mají ve své nabídce právě výrobky, jež jsou s přírodou vždy něčím spojeny. Barvou, materiálem, motivy… Jedním takovým je výrobce Ib Laursen. Najdete od něj vyrobeny např. zajímavé cementové a jiné svícínky a svícny, plechové i dřevěné cedulky a cedule, prošívané přehozy, skleněné vázy, vánoční osvětlení, baňky, papírové ubrousky, dřevěné lampy, umělé květiny a mnohé, mnohé jiné.

Venkovský styl se hodí do každé místnosti a vytvořit jej můžete i snadno a rychle. Vše výše uvedené najdete na bellarose.cz.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote
Předchozí článekBydlení (ne-)jen pro horních deset tisíc
Další článekJak si vyzdobit bydlení: Výběr barev v interiéru